Jmenuji se Tomáš Vaculka, ročník 1974, narozený v Brně.

Jsem cvičitel a terapeut SPS metody (SM systému) a používám ji v kombinaci se sportovními masážemi a manuálními technikami protahování a uvolňování svalů, čímž se zvyšuje účinnost cvičení.

Studoval jsem balet a prošel všemi možnými tanci od společenských až po break dance :)

Protože mám rád spíše individuální sporty, vyzkoušel jsem vše co se mi líbilo a rád se tomu i nadále věnuji - lyžování, snowboarding, cyklistika, jachting, paddleboarding, lezení, paragliding, jízda na koni nebo atletika. Pro svou práci navíc čerpám inspiraci z východních cvičebních technik i bojových umění.

Od svých 17 let mám diagnostikovaného Bechtěreva a díky tomu vím, co znamená žít s bolestí zad a kloubů. Ale také jsem se naučil, co vše se dá správným cvičením a dechovými technikami překonat. Proto učím jak cvičit, zvyšovat kondičku a kompenzovat zátěže, a při tom nezatěžovat klouby a svaly nevhodnými cviky.


Cvičení SPS dělám v Brně a v Praze

 spolupracuji s těmito lidmi a centry:


Centrum SPS Smíšek - Praha, na Úbočí 10

Individuální lekce


SPS trenink BaseCamp / Running zone - Brno, Botanická 51/53a - Vila AMI

Individuální i skupinové lekce, masáže, workshopy


Spolupráce s obchodem pro přirozenou chůzi :

změna bot znamená i vnímat svou chůzi a tělo.


Fyzioterapeutka Jana Bílá DiS. - Brno, Provazníkova 1655/82

individální lekce


Baletní škola Baláž - Brno, Zábrdovická 827

Terapeutická pomoc zaměřená hlavně na tanečníky 

Sportovní kurzy

s-WALK

Chůze je podobně technicky náročná jako běh. Navíc mnozí lidé by měli raději chodit než běhat. Chůze navíc ale může být i skvělou přípravou pro běh. Může být pohybovou aktivitou i relaxačně dechovým cvičením.

Sportovní chůzi se věnuji v podobě workshopů, spojených i s chůzí v barefoot obuvi.

Nicméně, protože chodím ven se psem, klidně se může kdokoliv kdykoliv přidat. Jednotlivé výšlapy průběžně píšu na fcb do událostí nebo na instagram.

PADDLEBOARDING

Divili by jste se jak se zlepší vaše stabilita a technika jízdy, když se aplikuje SPS metodika např. do této činnosti. A pak se z toho stává opravdu sport.

Lekce jsou zaměřeny na techniku a všemožnou zábavu, kterou lze na prkně užít. Občas proběhne i sranda závod na kratší tratě.

A komu to nestačí, tak může přibrat psa a vyrazit na výlet. Po jezeře nebo po řece.

Spolupráce s Mystic Paddleboard půjčovnou v Brně na Sokoláku - odkazy na akce najdete na jejich stránce fcb paddleboardpujcovna.cz.

JACHTING

V naší rodině je to poměrně tradice, takže pokud chcete proniknout do tajů tohoto sportu, neváhejte se mi ozvat.

Díky rodinné firmě LZ Yacht můžete absolvovat všechny potřebné základy až po sportovní/závodní jachting. Kromě toho děláme kurzy VMP, kapitáské průkazy na moře, zprostředkováváme půjčení plachetnic na moři atd.

Najdete nás na brněnské přehradě, v areálu Lodní sporty Brno.

www.lzyacht.cz