WORKSHOPY - KURZY - CVIČENÍ

délka 55 min / 200kč

Skupinové cvičení

Lekce jsou pro začátečníky, mírně i více pokročilé (hlavně pro pacienty s výhřezem či všeobecnými bolestmi zad a kloubů) a pro děti (ale i dospělé!) se skoliózou. Kurzy budou dle zájmu přibývat, včetně kurzů zaměřených na prevenci a silovější cvičení pro sportovce.

Je dobré před těmito lekcemi navštívit kurz nebo individuální lekci.

lekce probíhají v malém sále, v různých termínech a hlavně v malých skupinkách, aby bylo dosaženo co nejlepší efektivity cvičení. 

Skupinové lekce v Karviné najdete v kalendáři zde :

aktuální seznam workshopů na facebooku:

Aktuální kurzy

Odkaz na kalendář najdete dole pod informacemi o jednotlivých workshopech. Kalendář je průběžně doplňován.

Kalendář je společný s jógovým studiem, protože využíváme společné prostory.

Všechny kurzy jsou vždy pod tlačítkem Sm Systém - workshopy, kde se dá i objednat.

Individuální a skupinové lekce jsou v kalendáři Sm Systém 

V případě dalších dotazů mě kontaktujte na tel 604837860

Přípravný kurz SPS+

Workshop Spirální stabilizace páteře - 1. část

V této části přípravného kurzu se budeme věnovat mnohdy opomíjeným, nebo ne zrovna pro tělo správně prováděným mobilazačním cvikům.

Zaměříme se na dýchání a jak pracovat s dechem v klidové i aktivní části dne. Dále si probereme aktivní protažení potřebných svalových skupin a na to navazující základní principy cvičení sps - sm systému.

Ukážeme si jak pracují určité naše svaly a vysvětlíme základní pohybové principy.

Na tento průpravný kurz navazuje další odpolední 3-hodinový workshop, ve kterém navážeme výukou správně prováděného cvičení metody Spirální stabilizace páteře.

Cena kurzu 300 kč 

Zvýhodněná cena za oba kurzy - 5hod / 950kč

Kurz 1 - start

kurz pro začátečníky - úvod do metody SPS

- teorie svalových řetězců

- dýchání

- základní cviky

- protažení přetížených svalových skupin

- mobilizace páteře a kloubů


Kurz je určený jak pro ty, kteří mají zdravotní problém (např výhřez meziobratlového disku), tak i pro všechny, které občas něco bolí. Kurz je zaměřen na uvědomění si držení těla a procvičování základních cvičebních návyků, které vedou ke zdravému pohybu.


délka kurzu 3hod / 800,- 


SPS - workshop opakování základů

2-hodinový workshop zaměřený na opakování základů, připomenutí si jednotlivých principů cvičení, protahovacích a mobilizačních pozic.

Vhodné pro ty, kdo už absolvovali nějaké lekce či kurzy, chtějí si cvičení oživit a posunout se dál.

2hod / 300kč

Cvičení SPS pro pokročilé

Absolvovali jste kurz nebo individuální lekci? Chodili jste na skupinové cvičení? Cvičíte převážně základní symetrické cviky a chcete, aby se vaše úsilí stalo efektivnější?

V tomto kurzu si probereme jednak různé pozice a jejich efektivitu při cvičení. Dále postupné přidávání variant cviků, které vedou k maximálnímu výkonu a zlepšení vašeho zdraví.

Zapojíme hlavně balanční podložku a přejdeme na asymetrické cviky.

3hod / 800kč

Cvičení SPS a CHŮZE

Na tomto workshopu se zaměříme na cviky s lany na nohou, nástupy na podložku a střídavé protilehlé pohybové vzory. Vysvětlíme si a budeme procvičovat principy zdravé chůze a probereme i jak nás ovlivňuje např vybavení - boty, hole,  batohy atd..

Závěrečná nadstavbová půlhodinka bude se zájemci směřována do blízkého parku, kde si vše ještě jednou zopakujeme v praxi.

3hod / 800kč

Cvičení SPS a SKOLIÓZA

Tento workshop je určen pro všechny, kteří se potýkají s vlivy skoliózy. V posledních letech (od covidu extrémě) přibývá skoliózy u dětí a mládeže opravdu rapidně. S určitou mírou skoliózy se dá takřka plnohodnotně žít, ale je potřeba správně cvičit a zachovávat důležité principy podporující naše zdraví. Zatímco děti (i  s velkou skoliózou) si nestěžují většinou na žádné problémy - kromě lokálních občasných bolestí např trapézů - tak v pozdějších letech se bohužel bolesti začnou ozývat a celé tajemství spočívá jen v jediném - prevence zdravým cvičením a soustavné cvičení.

Kurz je vhodný pro rodiče s dětmi - kvůli různým korekcím a pomoci s protahováním - zároveň však i pro kohokoliv jiného, koho díky skolióze trápí bolesti zad.

3hod / 800kč

Cvičení SPS a SPORTOVNÍ PRŮPRAVA

V dnešní době je na trhu spousta aplikací a různých metodik cvičení a posilování.

Bohům žel ne všechno cvičení je zdraví prospěšné. A zatím co si poctivě a metodicky vytváříte svalstvo- většinou na bázi specializovaného izolovaného cvičení, souběžně s tím se vytváří zdravotní problém z přetížení, nedostatečné kompenzace a mnohdy i z naprosto anatomicky špatných cviků. 

Opravdu, sportovců, lidí z posiloven či např aktivních běžců s vážnými problémy jako jsou třeba výhřezy meziobratlového disku, tak těch je stále dost a spíše jich přibývá.

Proto v rámci metodiky SPS se touto cestou zaměřuji na prevenci a kompenzaci při sportu. Celkově se jedná hlavně o komplexní cvičení a vytváření spolupracujících svalových spojení, která jsou pro nás funkčně důležitá. Pro mnohé je takovéto cvičení dostatečné pro běžné fungování v životě. Pro aktivní sportovce zas rozšíření jejich specializovaných tréninků - zde je důraz kladen hlavně na kompenzaci jednostranných přetížení a zapojení nepoužívaných svalových skupin.

3hod / 800kčCeny se prosím můžou v rámci Karviná - Ostrava o nějako tu korunu měnit. díky.

možnosti objednání lekcí najdete na stránkách www.fitbeleza.cz ( nebo www.jogajelaska.cz) - rozvrh a rezervace - malý sál. Pro rychlý vstup použijte tlačítko níže.

Aktuální cvičení a kurzy v Karviné - v kalendáři  SmSystém - Workshopy