Re:start

Všude se mluví o změně životního stylu a jeho dopadech na člověka, vymýšlí se všechny možné kompenzace a přímo na dosah leží jedna jednoduchá a přirozená.

I když "jednoduchá" je poměrně složité slovo. V jednoduchosti je sice síla. Ale síla je jen jedna ze složek, které člověk musí obsahovat. Když proniknete do principu cvičení SPS, řeknete si : to je naprosto jasný, logický a jednoduchý. Že jsem na to nepřišel já! Jen pak ale přestavět zpět ty dlouhotrvající chybné pohyby, to už tak jednoduché není. Možná spíš zatraceně složité.

tedy ... RE:START

Je to jak najít svou formu. Po mnoha různých kurzech v životě, jsem si říkal - fajn, ale jak to teď sám použiji. Spousta kurzů je na to, aby jste začali někoho v něčem vzdělávat, ale úplně jsem nepostřehl, jestli se bere ohled na kompetenci. Na to proč.

Já musel začít u sebe. Díky autoimunitní nemoci jsem si prošel vším. Teď je to téměř 30 let, co se potýkám s každodenní bolestí páteře, kloubů a různých dalších projevů kolem toho. Dělal jsem spoustu různých prací, protože fyzické problémy zdravotní = psychické problémy životní. Žil jsem ve městě i na vesnici, taky v lyžařským středisku v čechách nebo u oceánu za polárním kruhem, pil jsem i chodil po horách, zkoušel všechno co jsem chtěl vyzkoušet, dokud to šlo, několikrát skončil v nemocnici, protože jsem se přestal hýbat. Sypal do sebe prášky i zkoušel žít alternativně.

A přes tohle cvičení se dostal ke spoustě věcí zpětně a daly mi konečně smysl, zapadly do sebe jak skládačka.

Teprve pak jsem se rozhodl, že to budu učit další lidi a od té chvíle mám taky cíl se neustále dozvídat nové věci, obohacovat co už vím a hledat další díly té skládačky. Ono to pak už ani jinak nejde, pokud chce mít člověk rád, co dělá.

Každý člověk je jiný, každý potřebujeme jiný přístup, ale všichni máme jeden jednoduchý cíl.

Cítit se dobře

RE:START je program spojení všeho co dělám, plus něco navíc. Něco mého, co jsem do toho začlenil, protože to pomohlo třeba mě nebo aplikovaně mým kamarádům.


Prevence pohybem                     sport                                  kardiovaskulární trénink

             redukce váhy                                                  obnovení správných pohybových návyků

                        odstranění stressového napětí ve svalech

správná technika chůze                  duševní pohoda                            vědomý dech

                             pánevní dno                                     reciproční inhibice 

                       tchi cvičení                        senzomotorika

halux                              ploché nohy                                           křečové žíly

                        intuitivní pohyb                                                kompenzace zátěží

    mobilita                      korekce pohybů                                           energie


Kromě individuálních kurzů, skupinového cvičení i workshopů zaobírajících se technikou SPS cvičení dr. Smíška k tomu přidávám další cviky, které jsem poskládal já sám a vycházejí z mé zkušenosti toho, co a jak působí na mne. Snažím se to směřovat na venkovní - outdoorové cvičení a zdravou chůzi, návod na zautomatizování nových pohybů a praktický přenos těchto informací a dovedností do každodenního života.

Vše se dá shrnout do těchto základních bodů:

- DECH - zaměření na koncentraci a propojení s pohybem. Dechové techniky jako součást každého pohybu. Dech je základní kámen všeho. 

- SPS - jako komplexní průprava a příprava pro různé aktivity. 

- SWALK - dynamická chůze, nejzdravější pohyb. Odrazový  můstek pro běh. Ale také dokonalý trenink pro lidi, kteří nemohou nebo by neměli běhat. Zaměření na práci těla při chůzi a návaznost na nošení barefoot obuvi.

- MODULAČNÍ POHYB - Netradiční cviky vycházející z potřeby komplexní mobility a posílení těla pro všechny věkové kategorie. 

- MANUÁLNÍ TECHNIKY - nezbytná součást. Protažení, masáže, korekce pohybů ...pro všechny co chtějí pro sebe maximum. 

Komplexní lekce v malých skupinách i individuálně od jara 2021.